راهنمای خرید تشک برای افراد دارای آلرژی

شاید یکی از رایج ترین تحریک کننده های آلرژی در منزل کنه غبار خانگی باشد. مرکز تجمع و یکی از مکان های مورد علاقه این نوع از کنه جای خواب و روی تشک شماست.یک تشک معمولی حدود 100000 تا ده میلیون کنه درون خود دارد. تعجبی ندارد که این مقدار کنه درون یک تشک باشد وقتی بدن انسان بیش از 450 گرم پوست مرده از خود می ریزد و بیشتر آن درون تخت خواب ریخته می شود. به علاوه هر فرد در طول شب حدود نصف لیوان عرق می ریزد. همه این ها فضای مناسبی برای رشد کنه ها فراهم می آورد.تشک مناسب برای آلرژی باید فضای رشد این محرک های آلرژی را محدود کند. برای تشک های نو جارو کشیدن و هوا دادن تشک می تواند کمک کند تا مقدار این کنه کاهش پیدا کند اما نظافت و جارو کشیدن نمی تواند در طولانی مدت جلوی افزایش عوامل آلرژی زا را بگیرد. از این رو بهتر است تشک خود را هر هشت سال یک بار با یک تشک نو تعویض کنید. به همین دلیل تصمیم گرقته ایم در این مقاله راهنمای خرید تشک برای افراد دارای آلرژی را برای شما بیان کنیم تا بتوانید به هنگام خرید تشک مناسب خود را انتخاب کنید.

چرا خرید تشک ضد آلرژی برای افراد دارای حساسیت و آلرژی اهمیت دارد؟

اگر به چیزی آلرژی دارید و تشک نامناسبی را نیز جهت استراحت خود انتخاب کرده‌اید فرآیند خوابتان قطعا به تجربه‌ای ناراحت کننده تبدیل خواهد شد. خارش چشم، آبریزش بینی و سردرد تنها قسمتی از واکنش‌های ناشی از حساسیت و آلرژی هستند. به علاوه در صورت تشدید حساسیت، فرآیند تنفس طبیعی در هنگام خواب نیز با مشکلاتی همراه خواهد شد. تشک ضد آلرژی می‌تواند مشکلات ناشی از آلرژی به غبار یا مواد استفاده شده در تشک را برطرف کند.

طبق تحقیقات بدست آمده در کشور انگلستان، تعداد حداقل ۱۲ میلیون نفر از مردم این کشور در منزل خود به چیزی حساسیت دارند. به علاوه ۵۹ درصد از این تعداد از حساسیت‌های داخلی رنج می‌برند. طبق گفته این افراد، واکنش‌های ناشی از حساسیت آنها در طی خواب تشدید می‌شوند.

به طور قطع داروها تسکین دهنده‌ای موقت برای واکنش‌های ناشی از حساسیت هستند اما برای از بین بردن کامل این واکنش‌ها، در ابتدا باید عوامل حساسیت­‌زا را از منزل خود پاک‌سازی نمایید.

خرید تشک . راهنمای خرید تشک برای افراد دارای آلرژی

راهنمای خرید تشک برای افراد دارای آلرژی

در ابتدا باید بدانید که روش‌های زیادی جهت درمان آلرژی وجود دارد و اثرگذاری هر یک از این روش‌­ها با دیگری متفاوت است. اما اگر از هرگونه حساسیت رنج می‌برید استفاده از تشک‌های هایپو آلرژیک می‌تواند ایده خوبی برای درمان آلرژی باشد. البته استفاده از این نوع تشک، تضمین دهنده درمان حساسیت شما نبوده و ممکن است که بدن­تان در برابر این نوع تشک نیز واکنش­‌های آلرژیک نشان دهد.
به طور کلی، استفاده از تشک‌های بهاری برای افراد مبتلا به آسم و یا حساسیت توصیه نمی‌شود زیرا که حفره‌های موجود در داخل این نوع تشک، محل مناسبی جهت تجمع کپک، کنه‌های خاکی، سلول‌های پوستی و غیره بوده و سبب تشدید واکنش‌های آلرژیک افراد خواهد شد. این دسته از افراد می‌توانند از تشک‌هایی با هسته فوم یا لاتکس استفاده کنند. همچنین استفاده از تشک‌های بهاری با تعداد حفره­‌های داخلی کمتر نیز مشکلی نخواهد داشت.
ماده لاتکس به طور طبیعی در برابر عوامل میکروبی و حساسیت­‌زا مقاوم بوده و می‌تواند گزینه‌ای ایده­‌ال برای افراد مبتلا به حساسیت باشد. اما برخی از افراد به این ماده حساسیت دارند و واکنش‌های آلرژیک آنها معمولا درصورت تماس با لاتکس بروز می‌کند. البته این دسته از افراد می‌توانند از یک پوشش و یا پد مخصوص تشک در هنگام خواب استفاده نمایند.

نکاتی کاربردی برای کاهش عوامل آلرژی زا

1. دمای اتاق خواب را پائین نگه دارید. حتی تشک مناسب برای آلرژی نیز در محیطی خیلی گرم می تواند با عوامل آلرژی زا آلوده شود.

2. در اتاق خواب خود از گل های مناسب استفاده کنید و گل های آلرژی زا را در اتاق خواب خود نگذارید.

3. درب کمد های لباس خود را بسته نگه دارید تا از انتشار پرزها ، غبار و دیگر عوامل آلرژی زای روی لباس ها در اتاق خواب جلوگیری شود.

4. داشتن تهویه مناسب در اتاق خواب به کاهش رطوبت سرویس خواب کمک می کند.

5. از محافظ تشک ضد آلرژی استفاده کنید. محافظ تشک در عین محافظت از تشک ، از تماس مواد آلرژی زای تشک با پوست نیز جلوگیری می کند.

6. نه تنها از یک تشک مناسب برای آلرژی استفاده می کنید بلکه باید تمام سرویس خواب از روتختی و ملحفه ها و بالش های شما ضد آلرژی باشند.

7. یکی دیگر از راهکارهای مقابله با عوامل حساسیت‌­زا در منزل، شستن منظم ملحفه با دمای بالای آب است. طبق نظر کارشناسان انگلیسی، تمامی ملحفه‌های مورد استفاده باید حداقل یک بار در هفته و با دمای 60 درجه آب شسته شوند. زیرا که این فرآیند به شکل موثری در از بین رفتن گرد و غبار موجود بر روی سطح آنها تاثیرگذار است.

نکته مهم در خرید تشک برای افراد دارای حساسیت پوستی و تنفسی

 در اخر باید بگوییم اگر از تشک و محافظ‌ های ضد حساسیت استفاده می‌کنید اما همچنان واکنش‌های آلرژیک بدنتان از بین نرفته‌اند مشکل از تشک شما نیست زیرا که کنه‌های خاکی علاوه بر زندگی در درون تشک، بر روی دیگر وسایل نظیر فرش، اسباب بازی‌های پارچه‌ای و پرده نیز می‌نشینند. بدین خاطر تمیز کردن منظم منزل و استفاده از جارو برقی می‌تواند ایده خوبی جهت رفع واکنش‌های آلرژیک بدنتان باشد.

در پایان به یاد داشته باشید که تشک و بالش‌های شما عمر مشخصی دارند. به طور کلی تشک‌ها هر 8 الی 10 سال و بالش‌های مورد استفاده باید به صورت سالانه تعویض شوند.

پیشنهاد ما به شما برای خرید تشک ضد حساسیت از آقای تشک

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که بدنتان نسبتا به موادی خاص و گرد و غبار خیلی سریع واکنش نشان می‌دهد به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آن که از دچار شدن به آلرژی ناشی از خوابیدن بر روی تشک نامناسب در امان باشید، به فروشگاه اینترنتی آقای تشک مراجعه کنید. اکثر مدل‌های تشک  ضد حساسیت فروشگاه آقای تشک از پارچه‌های آغشته به مواد ضد آلرژی ساخته شده‌اند تا ضمن داشتن خوابی آرام و آسوده با تشک طبی، از عوامل حساسیت‌زا نیز به دور باشید و خوابی شیرین را در طول شب تجربه نمایید. با مراجعه به صفحه محصولات و انتخاب تشک مناسب خود می توانید بصورت آنلاین تشک خود را خریداری نمایید.