دانلود آهنگ جدید


» دانلود کتاب ایوار پیدایش از علامه علی کورانی موزیک کار

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


http://axgig.com/images/12845757868970812451.jpg

علامه علی کورانی، از علمای مبارز و نویسندگان چیره دست لبنان منطقه جبل عامل است. تلاش ها و مجاهدت های زیادی در لبنان، عراق، کشورهای عرب کنداب فارس کرده است. او چند سالی در ایران به سر برده و تحقیقات فراوانی درباره انقلاب اسلامی انجام داده است. کتاب آماده حوادث و رویدادها امروز جهان را براساس روایات بررسی و تفسیر کرده است. و بر همین بنیاد به بیان اوضاع و شرایط نقاط گوناگون و دلنازک جهان در زمان شورش حضرت بقیه الله پرداخته است. این کتاب تصویر کلی از حوادث نزدیک به پیدایش ارائه می دهد.

+این کتاب صرفا جهت شناسایی ردپا  در سایت پیمان می گیرد.
برای پشتیبانی از ناشر و … ، کتاب را  خریداری نمایید.

+این فایل(پی دی اف) دربرگیرنده قسمت مصر و حوادث دوران پیدایش نمیباشد و شما میتوانید این قسمت را در پایان این نوشته بخوانید

حجم:۴۰۴ KB| فرمت: jar (ویژه موبایل)

دانلود با لینک سر راست یا غیر سر راست

حجم:۱٫۵۷ MB | فرمت: Pdf (ویژه رایانه)

دانلود با لینک لینک سر راست یا غیر سر راست

مصر و حوادث دم در دوران پیدایش

روایات پیشامدهایى که پیرامون مصر وارد شده انبوه است .. نخست روایات بشارت دهنده پیامبر (ص ) به مسلمانان جهت فتح مصر بدست آنان ، تا برسد به روایات مربوط به استیلاى مغربى ها بر مصر در حوادث انقلاب فاطمیان و سرانجام حوادث زمان پیدایش حضرت مهدى (ع )، بیان مى شود.

ولی پیشامدهاى زمان پیدایش با حوادث تاءسیس دولت فاطمى در منابع بیان پیشامدها در هم آمیخته است . زیرا در روایات مربوط به حضرت مهدى (ع )، ورود سپاه مغربى به مصر نیز دیده مى شود.. و راه تشخیص دم ، هستی روایتى است که دلالت بر پیوستن دم به زمان پیدایش و یا پیوستن به پیشامد معینى به پیشامد هاى زمان پیدایش حضرت ، مانند برونرفت سفیانى و غیر دم داشته باشد.

با ملاحظه ریزبین ، تنها دودمان روایاتى در دست ما مى ماند که پیشامدهایى را در مصر سرنویس کرده است بدون دودلی دم حوادث از آنگونه پیشامدهاى زمان پیدایش حضرت مهدى (ع ) بوده و یا به بردباری قوى از آنهاست .

از دم میان ، روایات مربوط به کشته شدن فرمانرواى مصر بدست مردم دم کشور است که این داستان بطوریکه در کتاب بشاره الاسلام ص ۱۷۵ به نقل از راهنمایی سودمند دیده مى شود، بعنوان یکى از نشانه هاى پیدایش مهدى (ع ) آمده است .

تعبیر دیگرى هستی دارد که در زمان ما زبانزد مردم است و دم اینکه مى گوید: ((اهل مصر سادات خود را مى کشند)) و ((استیلاى بردگان بر کشور سادات )) (۱۸۶) که آنرا بر قتل ((انور سادات )) تطبیق مى دهند که این اشتباه است زیرا سادات در این روایات ، به معناى رؤ ساء است و نام ویژه نیست و فرمانرواى مصرى اى که قتل وى از نشانه هاى پیدایش حضرت مهدى (ع ) مى باشد در پى دم پیشامد بوجود مى آید. چنانکه این داستان ، ورود یک سپاه یا بیشتر را به مصر یادآوری مى سازد و شدنی است دم سپاه غربى و یا مغربى باشد که بزودى آنرا بیان خواهیم کرد، برخى از روایات مى گوید: کشته شدن فرمانرواى مصر همزمان با کشته شدن حاکم شام بدست مردم شام ، رخ مى دهد، همچنین در کتاب بشاره الاسلام ص ‍ ۱۸۵ به نقل از کتاب ((القول المختصر)) نوشته این حجر آمده که گفته است : گفتار شانزدهم : ((پیش از وى فرمانرواى شام و حاکم مصر کشته مى شوند.))

و نیز میان داستان بیانگر قتل فرمانرواى مصر با روایتى که مى گوید مردى انقلابى از مصر، پیش از سفیانى برونرفت مى کند، کم وبیش رابطه اى هستی دارد.

در بحارالانوار آمده است .

((پیش از سفیانى ، مصرى و یمنى برونرفت شورش مى کنند.)) (۱۸۷)

و این شخص مصرى شدنی است سرکرده فرماندهان ، یعنى فرمانده سپاهى باشد که برخى روایات مى گوید او جنبشى در مصر برپایی نموده و آگهی جنگ مى کند.

در روایتى دیگر این مطلب ، یاد شده به اینکه وى پیش از ورود نیروهاى غربى ، مردم را بسوى آل پیامبر (ص ) دعوت مى کند.

((اهل غرب به سوى مصر هجوم مى آورند همینکه وارد مى شوند، فرمانروائى سفیانى پایدار مى شود، و پیش از دم شخصى مردم را بسوى آل پیامبر (ص ) دعوت مى نماید.)) (۱۸۸)

و بردباری دارد، مرد مصرى و سرکرده فرماندهان و مردى که مردم را دعوت به اهل بیت پیامبر (ص ) مى نماید سه تن باشند نه یک شخص .

به هر روی این روایات روى هم رفته نشانگر شورش و جنبش در مصر و انقلابى اسلامى است که زمینه ساز پیدایش حضرت مهدى (ع ) در آنجا مى باشد. یا دست کم بر هستی جو اسلامى قوى و نیرومندى دلالت دارد و در مصر دگرگونی و انقلاب داخلى رخ مى دهد که با جنگ و سازش خارجى و جهانى بستگی دارد.

و از روایات مربوط به حوادث و پیشامدها، غلبه قبطیان بر کناره ‎ ها و نواحى مصر است ، چنانکه از امیرمؤ منان (ع ) درباره نشانه هاى پیدایش مهدى (ع ) داستان شده است که فرمود:

((استیلا یافتن قبطیان بر کناره ‎ ها مصر)) (۱۸۹)

و شدنی است منظور از دم ، این باشد که ابن حماد دم را در نسخه خطى خود از ابوذر (ره ) داستان مى کند: ((امنیت از مصر رخت بر مى بندد. خارجه مى گوید به ابوذر گفتم : در دم هنگام که امنیت از دست مى رود، پیشوایى نیست که دم را فراهم آورد. گفت : خیر، بلکه سامانه دم از هم پاشیده مى شود)) (۱۹۰) و آنچه را از کعب نیز داستان کرده این است که

((مصر چون سرگین شتر از هم مى پاشد.))

چکیده اینکه ، قبطى هاى مصر دست به شورش و آشوب در دم شهر مى زنند و از حکومت دم سر پیچى مى کنند و برخى نواحى چیرگی مى یابند، همین فرمایش سبب پیدایش سستی در امنیت و اقتصاد مصر مى گردد.. و بطور طبیعى این طغیان و سرکشى بتحریک دشمنان مسلمانان از بیرون طراحى مى شود. چرا که پیشینه ندارد که قبطیان در تاریخ خود دست به جنبش مهمى علیه مسلمانان زده باشند مگر اینکه بیارى قدرتى خارجى بوده چنانکه در جنگ هاى صلیبى و در ایوار کنونى نیز پیشامد افتاده است .

ولی داستان یاد شده به وقت دم اشاره نمى کند ولى روایات دیگرى به نقل از حذیفه مى گوید:

((مصر، تا ویران شدن بصره از ویرانى در امان است )) (۱۹۱)

و ظاهرا ویران شدن وعده داده شده بصره در زمان پیدایش، پس از شورش حکومت زمینه ساز ایرانیان یا پس از اشغال عراق بدست سفیانى در سال پیدایش حضرت مهدى (ع ) واقع خواهد شد.

از آنگونه روایات ، حدیث ورود نیروهاى مغربى به مصر است که نویسندگان ، معمولا این نشانه را از علامتهاى پیدایش مهدى (ع ) شمرده اند و مراد از باختر در این داستان و روایات دیگر، باختر سرزمینهاى اسلامى است که دربرگیرنده حکومت باختر و الجزائر و لیبى و تونس مى گردد. ولى تا آنجا که من ، روایات مربوطه را بررسى و دقت نمودم روایتى نیافتم که بطور روشن بر دم دلالت کند، بلکه تعدادى از آنها را بر ورود نیروهاى مغربى ها بهنگام انقلاب فاطمى ها به مصر منطبق دیده ام . ولی به روایتى در غیبت طوسى ص ۲۷۸ برخوردم که از قدیمترین و معتبرترین منابع است . در آنجا اهل غرب یاد شده است نه اهل باختر و صاحب بحارالانوار و بشاره الاسلام از او نقل نموده اند. ولی غیر این دو تن، دیگران به اشتباه ((باختر )) نقل کرده اند.

و این داستان ، هنگام ورود اهل غرب را به مصر اندکى پیش از برونرفت سفیانى در دمشق مشخص مى کند و دم یک فقره از روایتى طولانى از عمار یاسر (ره ) است که مى گوید:

((دولت اهل بیت پیامبرتان در آخرالزمان پایدار مى شود که داراى نشانه هایى است … اهل غرب به سوى مصر برونرفت مى کنند و همین که تو یا درون مصر مى شوند حکومت سفیانى پایدار مى گردد.))

دور نیست که داستان طوسى (ره ) (متوفاى سال ۴۶۰) بیخ و منبع روایتى باشد که راویان پس از او نقل کرده اند و واژه غرب به باختر اشتباه شده باشد.

البته ما ترجیح مى دهیم که ورود نیروهاى غربى یا مغربى ، در پى پیشامد اى است که در مصر رخ مى دهد و مایه جنبش دم مى گردد و بنظر مى رسد که دم نیروها ضد اسلام و مخالف مصریها هستند که سعى مى کنند تو یا درون مصر شوند و چنانچه کامیاب شوند به مصر وارد گردند نشانه برونرفت سفیانى در دمشق و چیرگی او بر سرزمین شام خواهد بود. با پروا به اینکه سفیانى چند ماه پیش از پیدایش حضرت مهدى (ع ) برونرفت مى کند، آمدن این نیروها در سال پیدایش و یا نزدیک به دم مى باشد.

برخى از روایات مى گوید: سفیانى با اهل مصر درگیر مى شود و وارد آنجا مى گردد و چهار ماه دست به جنایت مى زند و بردباری قوى تر آنکه این داستان از احادیث مبالغه آمیز در باره سفیانى است . زیرا در منابع درجه یک اشاره اى به دم نشده است و بطوریکه بعضى از روایات مى گوید، دم کسى که سفیانى او را در دمشق بقتل مى رساند اءبقع است که اهل مصر است و یا با مصر رابطه اى دارد، قسم بخدا العالم .

داستان دیگرى در این زمینه مى گوید: مهدى (ع ) مصر را منبر (پایگاه تبلیغى ) خود پیمان مى دهد و این مطلب در داستان عبایه اسدى از على (ع ) چنین وارد شده است :

((شنیدم امیرمؤ منان (ع ) در حالیکه شکوائیه مى کرد (در حال تکیه ) و من ایستاده بودم فرمود: در مصر منبرى بنا کنم و دمشق را ویران سازم و یهود و نصارى را از تمام شهرهاى عربى بیرون مى کنم و با این چوب عرب ها را مى رانم . عبایه مى گوید: گفتم : بگونه اى آگاهی ها مى دهى که گویا پس ‍ از مرگ زنده مى شوى ؟ فرمود: دور است اى عبایه ، به خطا رفتى ! مردى از تبار من چنین مى کند.)) (۱۹۲)

و نیز از على (ع ) در باره حضرت مهدى (ع ) و یارانش چنین وارد شده است .

((آنگاه (مهدى و یارانش ) به سوى مصر رهسپار مى شوند و حضرت بر منبر آنجا بالا مى رود و مردم را مخاطب پیمان داده و براى آنها سخن مى گوید: زمین در ردپا عدالت خندان و خرم مى گردد و آسمان باران رحمت خود را فرو مى بارد و درختان بارور مى شوند و زمین گیاهان خود را بیرون داده و چهره خویش را با گل و گیاه براى اهل زمین مى آراید حیوانات وحشى در امن و امان بسر مى برند بطوریکه در راههاى روى زمین مانند چهار پایان اهلى به چرا مى پردازند، نور دانش در دلهاى مؤ منان افکنده مى شود، بگونه اى که هیچ مؤ منى نیاز علمى ، به برادر دانشمند خود ندارد در دم روز نشانی ((و خداوند بى نیاز کند هر کدام را از گشایش خود)) مصداق پیدا مى کند.)) (۱۹۳)

از این دو داستان چنین کاربرد مى شود که مصر در حکومت جهانى اسلام ، بدست حضرت مهدى (ع ) پایگاه علمى و تبلیغى شناخته شده اى در جهان خواهد شد.. بویژه با پروا به عبارت ((در مصر منبرى بنا خواهم کرد)) و ((آنگاه بسوى مصر روانه مى شوند و او بر منبر آنجا بالا مى رود)) یعنى حضرت مهدى (ع ) و یارانش راهى مصر مى شوند ولی نه براى فتح آنجا یا تثبیت حکومت حضرت در آنجا، بلکه بدین جهت که مصر از پیشوا و یارانش ‍ (ارواحنا فداهم ) پیشباز مى کند از این رو آنجا را به سرنویس منبر و کرسى خطابه خویش گزینش نموده ، چنانکه جد بزرگوارش امیرمؤ منان (ع ) بدان وعده داده است و نیز براى اینکه پیام خود را از آنجا به اهل مصر و جهان متوجه نماید. و اینکه مصر کرسى دانش و پایگاه ارسال پیام دم حضرت به جهان مى باشد، هیچگونه منافاتى با سطح علمى مسلمانان ندارد که در دم زمان بدان دست مى یابند و این داستان بر دم دلالت دارد، زیرا دانش امرى نسبى است .

از زمره این روایات ، این آگاهی ها است که حضرت مهدى (ع ) در دو هرم از اهرام مصر گنجینه ها و ذخائرى از دانش و غیر دم دارد، که داستان مربوط به دم ، در منابع درجه نخست ، مانند کتاب کمال الدین صدوق (ره ) ص ۵ ۵۶۴ آمده است . در روایتى از ستوده تر بن محمد شعرانى که از فرزندان عمار یاسر (ره ) مى باشد از محمدبن قاسم مصرى آمده است که پسر احمدبن طولون ، هزار کارگر را یکسال بکار گماشت تا کاوش نموده و در هرم را بیابند، سرانجام آنان به سنگى مرمرین برخوردند که در پشت دم عمارتى بود که نتوانستند دم را ویران کنند، لکن کشیشى مسیحى از حبشه ، نوشته سنگ را که بزبان یکى از فراعنه مصر بود خواند: ((من اهرام و برانى را ساختم و این دو هرم را بنا کردم و گنجها و ذخائر خود را در دم به ودیعت نهادم )) ابن طولون گفت : ((این چیزى است که هیچ کس جز قائم آل محمد (ص ) راه و چاره دم را نمى داند، سپس دم تخته سنگ به جاى نخست دم گذارده شد)) در این داستان نقاط ضعفى هستی دارد که شاید افزوده برخى راویان باشد ولی در همان سان ، نقاط قوت قابل توجهى نیز در دم بچشم مى خورد. قسم بخدا العالم .

و از دم میان ، داستان ((اءخنس مصر)) است که نویسنده کنزالعمال آنرا در کتاب برهان (ص ۲۰۰ به نقل از تاریخ ابن عساکر) از پیامبر (ص ) داستان کرده است که فرمود:

((مردى از قریش بنام اءخنس (و در کتاب فیض القدیر مناوى ج ۴ ص ۱۳۱: از بنى امیه ) در مصر هستی دارد که به توان مى رسد، آنگاه بر او پیروز مى شوند و یا توان از او گرفته مى شود و به روم مى گریزد و رومیان را به اسکندریه مى آورد و در آنجا با مسلمانان به نبرد مى پردازد و این نخستین پیشامد است و منظور از پیشامد ها، حوادث پیدایش حضرت مهدى (ع ) و مراد از بنى امیه ، خط و مشى آنها مى باشد.))

منبع: کتاب ایوار پیدایش


دانلود آهنگ

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

تیشرت لاغری

دسته بندی : Ahmadreza Shahriyari ، uwv zi ، v ; ، vhkd ، دانلود عصر ظهور کورانی ، عصر ظهور ، عصر ظهور از علی کورانی ، علامه کورانی ، کتاب